Nowoczesny design dla każdego.

Design


Design.

Czym jest design?

Design jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym terminem, ale co on właściwie oznacza? Jest dość obszernym pojęciem, dlatego ciężko go jednoznacznie zdefiniować. W znaczeniu dosłownym to angielskie słowo zaczerpnięte z języka łacińskiego : designare, czyli wyznaczać i z włoskiego : disegno, czyli wzór, rysunek. Termin ten odnosi się do dzieł sztuki oraz przedmiotów użytkowych i oznacza ich wygląd lub proces projektowania. Pojęcie designu może odnosić się do grafiki użytkowej, mody, architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego, projektowania produktu. W znaczeniu podstawowym oznacza wygląd czegoś, co zostało zaprojektowane z myślą o odbiorcy i zamiarem powielania, a w szerszym tego słowa znaczeniu odnosi się również do ergonomii i funkcjonalności projektu. Projektanci i artyści projektując często są nazywani designerami, a ich dzieła designem. To projektowanie oraz rzeczy, które zostały zaprojektowane, to cały proces zawarty w jednym słowie.

Historia designu w Polsce.

Znaczący wpływ na rozwój projektowania w Polsce miało stowarzyszenie Warsztaty Krakowskie, założone w 1913 roku. Zajmowało się ono projektowaniem min. mebli, galanterii skórzanej, metalu, tkanin i zabawek. W Paryżu w 1925 roku odnieśli ogromny sukces na Międzynarodowej Wystawie Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. Po rozwiązaniu Warsztatów Krakowskich powstała Spółdzielnia Artystów Ład w 1926 roku. Nieco później, bo w 1950 roku profesor Wanda Telakowska założyła Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jedną z pierwszych instytucji zajmujących się wzornictwem przemysłowym w Europie. Powstawały tam pierwsze projekty powojenne dla polskiego przemysłu. Pierwszy wydział Wzornictwa Przemysłowego powstał w ASP w Warszawie w 1977 roku. Przedstawicielami designu byli tam: Lech Tomaszewski, Andrzej Jan Wróblewski i Jerzy Sołtan. 

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnymi projektami, polskich jak i zagranicznych projektantów i artystów, które mogą stanowić wspaniałą dekorację i nadawać wnętrzu charakter. Starannie selekcjonujemy produkty, tak by były jak najlepszej jakości. Stale poszerzamy naszą ofertę, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Można u nas znaleźć różnorodne przedmioty do rozmaitych przestrzeni. Mamy do zaoferowania porcelanę, oświetlenie, czy inne akcesoria do domu, w tym poduszki i narzuty. Wszystko starannie wykonane z dbałością o użytkownika, w myśl designu. Stawiamy na oryginalne, nieszablonowe projekty, gdzie najważniejsza jest jakość, a nie ilość.

Produkt dodany do ulubionych