Bielizna polskiej marki promess

Bielizna


Bielizna.

Skąd wywodzi się bielizna?

Damska bielizna wywodzi się od starożytnych Egipcjanek, które jako pierwsze nosiły dodatkową tunikę pod ubraniem. W starożytnej Grecji i Rzymie kobiety owijały biust pasami tkanin, by zniwelować ból piersi podczas ruchu oraz uwydatnić swe wdzięki. Pod koniec średniowiecza zaczęła powstawać bielizna dla dolnych partii ciała oraz gorsety. Początkowo była uznawana za wzmagającą pożądanie i dopiero w połowie XVI wieku, kiedy okazało się, że damom dworu Katarzyny Medycejskiej podczas jazdy konnej widać wszystkie wdzięki, wprowadzono nakaz noszenia calzoni. W XVII wieku noszenie owych pantalonów znów nie cieszyło się dobrą sławą i przystawało jedynie starszym, wrażliwym i schorowanym. Od roku 1807 calzoni należało nosić również podczas tańca, czy innych ćwiczeń fizycznych. Pantalony z biegiem czasu były coraz krótsze. Wiek XIX wiązał się z modą na krynoliny, czyli suknie oparte na konstrukcji z drutu, w których nietrudno było ukazać wszystko co pod nią, z tego powodu bielizna dolna stała się nieodłącznym elementem garderoby. Po 1890 roku powstały saboty z szeroką i zaokrągloną nogawką, ozdobioną dużą plisowaną falbaną, a około 1900 roku, za sprawą mody na dopasowane spódnice, pojawiło się wiele wariantów bielizny. Dopiero na początku XX wieku postęp w farbiarstwie umożliwił tworzenie kolorowej bielizny. Sukienki stawały się coraz krótsze, a bielizna ulegała skróceniu i zaczęła przypominać dzisiejszą. Pojawiały się kolejne modele, a wśród nich popularne do dziś figi. Bielizna z biegiem czasu stawała się coraz odważniejsza. Aktualnie na rynku jest ogromny wybór modeli oraz materiałów ich wykonania, czy wzorów i kolorów.

Bielizna koronkowa.

Początek koronkowej bielizny jest związany z wojnami XIX i XX wieku, kiedy kobiety przejmowały nowe obowiązki tych ciężkich czasów i potrzebowały lżejszej oraz wygodniejszej bielizny. Wielogodzinne ruchy w pracy wymagały większej swobody. Zaczęto produkować bieliznę z lżejszych i bardziej miękkich materiałów, a wśród nich była koronka. Z początku XIX wieku koronkowa odzież spodnia uchodziła za nieprzyzwoitą. Uważana była za erotyczną, co stanowiło barierę dla powszechnego noszenia jej. Sytuacja uległa zmianie, kiedy czasy się nieco zmieniły i to co było jej wadą, stało się zaletą. Obecnie koronkowa bielizna uznawana jest za zmysłową, kobiecą i pełną namiętności, dlatego chętnie sięgają po nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, by dać na prezent.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zachęcamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą, polskich jak i zagranicznych marek i projektantów. Nasza sekcja bielizny jest istną kopalnią seksapilu i kokieterii. Mamy w ofercie bieliznę, dzięki której można poczuć się wyjątkowo kobieco i rozpalić zmysły. Można u nas znaleźć body, biustonosze, majtki, ale również dodatki bieliźniane, takie jak zmysłowe chokery, czy wyjątkowe ramiączka do biustonoszy. Posiadamy również miękkie piżamki, koszule nocne, szlafroki i bawełniane skarpetki.

Produkt dodany do ulubionych