Obrazy nowoczesne

Obrazy nowoczesne


Co to obraz nowoczesny?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest sam obraz. Jak pewnie większość z nas wie, to dzieło plastyczne wykonane za pomocą farb, tuszu, czy pasteli, na desce, płótnie lub papierze.

Czym zatem jest obraz nowoczesny?

Przede wszystkim jest owocem sztuki nowoczesnej i współczesnej. Sztuka nieco różniła się od siebie w zależności od czasów, miała narzucone pewne ramy. Obecnie nie można zamknąć jej w jednolitych formułach. Wprowadzono wiele nowych rozwiązań, takich jak : abstrakcja, collage, fotomontaż, instalacje, happening, video instalacje, performance. Nie ma żadnych ograniczeń estetycznych, czy technicznych w wypowiedzi artystycznej. Obraz nowoczesny zatem to dzieło o nieograniczonych możliwościach. Bardzo często kojarzyć się może z abstrakcją, warto jednak zaznaczyć, że równie dobrze może to być portret, pejzaż, czy akt inspirowany jednym lub kilkoma kierunkami sztuki. Obrazy te mogą być o różnorodnej tematyce i kolorystce, w wielu formatach, technikach i stylach wykonania.

Jakie mogą być obrazy nowoczesne?

Obrazy nowoczesne są bardzo zróżnicowane. Artysta ma nieograniczoną dowolność podczas ich tworzenia. Mogą być o dowolnej tematyce i kolorystce, w wielu formatach, technikach i stylach wykonania. To obrazy malowane min. na płótnie, papierze czy desce. Wykonane w rozmaitych technikach, takich jak : olejna, żywiczna, akrylowa, czy akwarelowa oraz mieszana. W naszej ofercie można znaleźć prace inspirowane takimi kierunkami jak ekspresjonizm, kubizm, minimalizm, czy Pop Art. Są to dzieła zarówno abstrakcyjne, jak i bardziej realistyczne, portrety, pejzaże i martwa natura. 

Dla kogo są obrazy nowoczesne?

Obrazy nowoczesne są zdecydowanie dla każdego! Duża różnorodność pozwala, by każdy znalazł coś dla siebie. W naszej ofercie można znaleźć prace, które można powiesić niemal w każdym pomieszczeniu. To nie prawda, że obrazy nowoczesne nadają się jedynie do nowoczesnych wnętrz, sprawdzą się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, skandynawskich, czy klasycznych jak i loftowych i industrialnych. To dzieła inspirowane rozmaitymi kierunkami sztuki, tworzone różnymi technikami, które znacząco różnią się od siebie. Będą stanowiły świetny element dekoracyjny zarówno w bardziej stonowanych jak i wyrazistych wnętrzach.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnymi dziełami, polskich jak i zagranicznych artystów, które mogą stanowić wspaniałą dekorację, niebanalny pomysł na prezent czy dobrą inwestycję. Mamy szeroki wachlarz produktów, od nowoczesnych obrazów po ciekawe grafiki i plakaty. Można u nas znaleźć dobrej jakości prace o różnorodnej tematyce i kolorystyce, tworzone z pasją i sercem. Stawiamy na oryginalność i nieszablonowość. W prezentowanych przez nas dziełach można zauważyć oddanie, z jakim były tworzone. Nasza szeroka oferta sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie.

Osoby, które nie mają doświadczenia w zakupie dzieł sztuki, zachęcamy do zadawania nam pytań, a my chętnie udzielimy odpowiedzi i pomożemy.

Produkt dodany do ulubionych