Obrazy żywiczne na płycie

Obrazy żywiczne na płycie


Malowanie żywiczne.

Czym jest malowanie żywiczne?

Malowanie obrazów żywicą polega na barwieniu żywicy wybranym kolorem i nakładaniu na podobrazie, np. płótno. Po zmieszaniu żywica ma płynną konsystencję i nie można malować nią w tradycyjny sposób. Należy położyć płótno poziomo i wylewać barwioną żywicę z góry na podobrazie. Następnie jest rozprowadzana za pomocą różnych narzędzi i technik, w zależności od tego co chcemy uzyskać. Technika ta cechuje się silnymi właściwościami ochronnymi po utwardzeniu. Jest łatwa w czyszczeniu i odporna na wilgoć i chemię. To przede wszystkim abstrakcja. Żywica jest nieprzewidywalnym medium i nadaje pracom niepowtarzalny wygląd. Ma wielu zwolenników wśród miłośników sztuki nowoczesnej. Obraz żywiczny może stanowić wspaniały element dekoracyjny i nadawać wnętrzu charakter.

Na czym polega technika żywiczna?

Żywica epoksydowa składa się z połączenia żywicy i utwardzacza, w wyniku reakcji chemicznych powstaje w ten sposób bardzo twarde i trwałe tworzywo. Ma ono postać płynną, co uniemożliwia tradycyjne malowanie pędzlem na pionowym płótnie. Należy podobrazie położyć pionowo i zalewać wybraną powierzchnię w dowolnie obrany sposób. To technika ciężka do precyzyjnego malowania, jest nieprzewidywalna i daje abstrakcyjne niepowtarzalne wzory. Często w pracach żywicznych widać inspirację naturą, np. wodą. Po utwardzeniu jest odporna na wilgoć i chemię , co ułatwia czyszczenie i konserwację.

Zastosowanie żywicy w sztuce.

Żywica epoksydowa ma swoje zastosowanie również w rzeźbach i biżuterii. Sama w sobie nie jest dobrym materiałem do tworzenia rzeźb ale jest doskonałym budulcem do wykonywania odlewów. Możliwe jest rzeźbienie wybranego kształtu z miękkiego, delikatnego materiału i robienie z niego silikonowej formy, do której następnie można wlać płynną żywicę. Po utwardzeniu materiału rzeźba jest bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia. Jednym z atutów żywicy jest również to, że jest w stanie „zamrozić” dowolny naturalny materiał, tak jak bursztyn. Można zalać nią, np. kwiatki, które nie stracą w ten sposób swego wyglądu i stanowią ciekawy i delikatny element biżuterii. Żywica otworzyła w sztuce wiele dotąd nieznanych ścieżek.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnymi dziełami, polskich jak i zagranicznych artystów, które mogą stanowić wspaniałą dekorację, niebanalny pomysł na prezent czy dobrą inwestycję. Mamy ciekawą ofertę obrazów żywicznych, ale nie tylko. Można u nas znaleźć dobrej jakości prace o różnorodnej tematyce i kolorystyce, tworzone z pasją i sercem. W naszej ofercie można znaleźć staranne i precyzyjne dzieła. Stawiamy na oryginalność i nieszablonowość. U nas każdy może wybrać coś dla siebie.

Produkt dodany do ulubionych