Obrazy akrylowe

Obrazy akrylowe


Czym jest obraz akrylowy?

Obraz to dzieło plastyczne wykonane za pomocą farb, tuszu, czy pasteli, na desce, płótnie lub papierze. To praca wykonana farbami akrylowymi. Technika akrylowa jest bardzo wszechstronna i zbliżona do malarstwa olejnego i akwarelowego. Farba akrylowa powstaje poprzez złączenie pigmentu ze spoiwem żywicznym i wodą, dzięki czemu w zależności od proporcji i konsystencji ma różne właściwości. Te bardziej płynne są idealne do malowania techniką zbliżoną do akwarelowej, jednak są o wiele łatwiejsze w użyciu i umożliwiają większe krycie i retuszowanie. Niestety nie dają takiego delikatnego, ulotnego efektu jak akwarele. Natomiast farby akrylowe o gęstszej konsystencji nadają się do malarstwa zbliżonego do olejnego. Można budować nimi efekty przestrzenne, są tańsze i szybciej schną, dzięki czemu mogą przyspieszać proces tworzenia pracy, jednak trzeba uważać by nie wyschły już podczas malowania i ciężej jest nadać nimi fakturę. Istnieją sposoby, by przedłużyć proces schnięcia farby, dzięki spryskaniu wodą lub używając środków specjalnie przeznaczonych do opóźniania wysychania, czy specjalnej palety utrzymującej wilgoć. W malarstwie akrylowym podobrazie jest bardzo różnorodne, może być nim płótno, papier, deska, a nawet ściany, dzięki specjalnym sprayom z akrylową farbą.

Zalety malarstwa akrylowego.

Malarstwo akrylowe zapoczątkowało swój rozwój dopiero w latach 50-tych XX wieku, jednak ich popularność stale rośnie. Farby akrylowe cechuje trwałość, głębia koloru i odporność przy korzystnej cenie. Akryl nie żółknie, nie kruszy się i nie wymaga specjalnych warunków do przechowywania. Dla uwydatnienia koloru, czy połysku obrazu można go werniksować odpowiednim medium, co dodatkowo chroni przed zanieczyszczeniami i starzeniem. Podczas tworzenia pracy można z łatwością zmywać farbę wodą i niepotrzebne są żadne rozpuszczalniki do czyszczenia narzędzi pracy, natomiast po wyschnięciu akryl staje się wodoodporny. Technika malowania akrylowego umożliwia szybszą pracę, jeśli nauczymy się pracować z tymi farbami.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnymi dziełami polskich jak i zagranicznych artystów, które mogą stanowić wspaniałą dekorację, niebanalny pomysł na prezent czy dobrą inwestycję. Mamy szeroki wachlarz obrazów akrylowych, ale nie tylko. Można u nas znaleźć dobrej jakości prace o różnorodnej tematyce i kolorystyce, tworzone z pasją i sercem. W naszej ofercie można znaleźć obrazy wykonane w wielu stylach. Stawiamy na oryginalność i nieszablonowość. U nas każdy może wybrać coś dla siebie.

Produkt dodany do ulubionych