Sztuka
Sztuka.
Czym jest sztuka?
To bardzo szerokie pojęcie i nieco trudne do zdefiniowania. Sztuką może być wszystko, co nas otacza i wzbudza pewne emocje, skłania do refleksji. Może być zarówno wytworem człowieka jak i natury, która nas stale zaskakuje. To właśnie przyroda często stanowi inspirację do tworzenia i możemy się wiele od niej nauczyć. Często produkty z życia codziennego powstały bazując na biologicznych rozwiązaniach, jak np. : zapinanie typu rzep. Co do sztuki samej w sobie, to jest nią wszystko, co na nas wpływa, sprawia, że nie przechodzimy obok obojętnie. Potrafi wywoływać skrajne emocje, a czasami niemal niezauważalne. Jej zadaniem jest oczyszczenie naszego umysłu, sprawianie nam przyjemności, kojenie, zauważenie nowych perspektyw, wyrażanie naszych uczuć i uwrażliwianie nas. Sztuka może być wszędzie, tylko trzeba chcieć ją zauważyć i dać się jej ponieść.
Jaka jest historia sztuki?
Ciężko stwierdzić, co skłoniło pierwszych ludzi do stworzenia dzieła sztuki i co nim było. Istnieje teoria, że podstawą twórczości jest religia. Cóż, nawet jeśli tak było, to nadal nie wiemy, jak powstało pojęcie piękna i jego kwestionowanie. Prawdopodobnie pojęcie to pochodzi od : wyjątkowości, pracochłonności, rzadkości, czy cenności. Dzieło sztuki przez większość czasu kojarzone było właśnie z czymś wyjątkowym i pracochłonnym. To zastanawiające jak powstała sztuka, jednak jedyne co można było z nią zrobić to zacząć ją jakoś porządkować, podzielić na epoki i style. Sztukę dzielimy głównie na: Prehistoryczną, Pierwszych Cywilizacji, Starożytną, Wczesnośredniowieczną, Średniowieczną, Nowożytną, XIX wieku, Nowoczesną i Współczesną. Każdy z tych podziałów dzieli się na jeszcze dokładniejsze, jak np. konkretne style.
Jakie zadanie pełni sztuka?
Sztuka pełni wiele zadań, które różnią się nieco od siebie na przestrzeni wieków. Niekiedy miała na celu nakłanianie do wiary, zachęcanie do pogłębiania wiedzy, dawanie nadziei czy spokoju. Zmienia się wraz ze społeczeństwem, by być tym czego akurat nam trzeba. Często bywa ponadczasowa i dzieła z odległych lat zdają się poruszać aktualne problemy. Dla artysty zaś, sztuka często stanowi wyrażanie siebie, własnych przemyśleń, odczuć i emocji. Pozwala oczyścić umysł i przelać myśli na dane dzieło, często podświadomie. Ułatwia radzenie sobie z problemami i nie rzadko potrafi wyrazić więcej niż jakikolwiek inny sposób. Sztuka łączy ludzi, widząc dane dzieło możemy je dowolnie interpretować i wyobrażać sobie, że autor czuł dokładnie to samo co my. Dzięki niej nie jesteśmy samotni, dostrzegamy pewne rzeczy i czerpiemy od niej to, czego nam brakuje.
Co można u Nas kupić?
Mamy do zaoferowania unikatowe obrazy, rzeźby, fotografie, czy rysunki. Nasza galeria sztuki zawiera obrazy olejne, akrylowe, akwarelowe, żywiczne na płycie i wiele innych. Dzieła te pochodzą od młodych, zdolnych, dobrze rokujących artystów i mogą stanowić świetną inwestycję w przyszłość. Kolekcja zbiorów dostępna jest do kupienia na stronie oraz stacjonarnie.
Zapraszamy do udziału w wernisażach, które organizujemy, by móc na żywo zobaczyć dostępne u nas dzieła sztuki.