Moda

Moda


Czym jest moda?

To dość trudne do zdefiniowania pojęcie. Jest to dominujący styl w danym miejscu, dotyczący wielu aspektów życia. Zmienia się w zależności od czasów, społeczeństwa oraz zmian między różnymi pokoleniami i sposobami myślenia. Moda odzwierciedla czasy, w których żyje, normalizuje pewne aspekty i daje nam to, czego w danym momencie nam trzeba. Występuje we wszystkich kulturach, gdzie ubiór pełni dodatkowe funkcje poza użytecznością. Jej źródłem jest potrzeba wyróżniania się i upiększania. Warto pamiętać, że pojęcie mody wiąże się z pojęciem stylu, ale nie stanowi dla niego synonimu.

Co moda ma na celu?

Moda pełni w naszym życiu kilka funkcji. Przede wszystkim ma cel praktyczny, jakim jest ochrona przed zimnem i pracą, ale nie tylko. Może mieć cel reprezentacyjny, pokazywać status społeczny, stanowisko czy poglądy. Jej zadaniem jest również ozdabianie nas, upiększanie. Moda pozwala nam wyrazić swoją osobę, zwiększyć pewność siebie, wybrane ubrania mogą mówić o naszym charakterze czy nastroju. Pozwala nam wyróżnić się i sprawia, by każdy mógł poczuć się wyjątkowo.

Jaka jest historia mody?

Moda jako powielanie i naśladowanie wzorów ubioru przez zawodowych projektantów, narodziła się w połowie XIX wieku. Nie miało to nic wspólnego z modą samą w sobie, reformy ubioru powstały, by zlikwidować kosztowne i niewygodne formy odzieży. Zastąpiono je prostszymi, praktyczniejszymi i zdrowszymi ubraniami. W 1858 roku powstał pierwszy dom mody w Paryżu, który odniósł ogromny sukces. Sprzedawano tam kreacje z drogocennych, ale lekkich materiałów, które ozdabiano na wiele sposobów, co przyciągało odbiorców. Założyciel pierwszego domu mody był również prekursorem w innych aspektach, min wprowadził naszywanie logo i sprzedaż wykrojów wykonawcom zza granicy. Moda od początku dziejów ludzkich nam towarzyszyła, niekiedy mniej świadomie, a czasami bardziej. Często była uwarunkowana sytuacją polityczną czy gospodarczą. Ciągle się zmienia, by dostosowywać się do pędu życia, jednak prawie zawsze w końcu zatacza koło i proponuje nam po prostu historię w nowoczesnym wydaniu.

Co wyróżnia nas na rynku?

Starannie selekcjonujemy produkty, by były jak najwyższej jakości i staramy się ułatwić wybór naszym gościom. Stawiamy na polskich i zagranicznych projektantów, którzy dbają o wyrabiane ubrania i dodatki. Marki, z którymi współpracujemy tworzą oryginalne, nietuzinkowe projekty z dbałością o najmniejszy detal. Mamy szeroki wybór produktów o zróżnicowanym wyglądzie i charakterze. Moda zrównoważona nie jest nam obca i stawiamy na ekologiczną sprzedaż i dystrybucję. Zamiast sezonowych trendów w duchu szybkiej mody promujemy odpowiedzialną konsumpcję wybierając produkty o wysokiej jakości i funkcjonalności. Dążymy do tego, by każdy, kto od nas wychodzi mógł wybrać coś dla siebie. Wierzymy, że produkty z naszej oferty staną się świetnymi klasykami na lata w szafach naszych klientów.

Produkt dodany do ulubionych