Moda zrównoważona

Co znaczy dla nas zrównoważona moda?

Jako nowocześni konsumenci stajemy się coraz bardziej świadomi tego, że wszystkie nasze wybory dotyczące żywności i stylu życia są zrównoważone i etyczne, ale co to oznacza, jeśli chodzi o kupowane przez nas produkty związane z modą, kosmetyką, żywnością i wyposażeniem wnętrz?

Kryteria zrównoważonego rozwoju, których używamy, spełniają co najmniej jedno z naszych ośmiu kryteriów dotyczących poszanowania ludzi, planety i zwierząt zgodnie z najlepszymi praktykami uznanymi na całym świecie.

Chociaż nie jesteśmy doskonali, zawsze będziemy uczciwi. Przejrzystość co do małych kroków, które podejmujemy w kierunku zrównoważonego rozwoju, jest naszą odpowiedzialnością wobec Ciebie i środowiska i każdego dnia staramy się osiągać lepsze wyniki.

Nasze kryteria

"BARDZIEJ EKOLOGICZNY" to zbiór produktów, które zostały starannie wybrane na podstawie kluczowych referencji, które mieszczą się w jednym lub kilku z naszych ośmiu kluczowych kryteriów. Współpracujemy z naszymi markami i partnerami koncesyjnymi, aby sprawdzić produkty pod kątem tych kryteriów.

Przeczytaj więcej o naszych kryteriach dotyczących zrównoważonej mody, urody, artykułów gospodarstwa domowego, żywności i nie tylko poniżej.


1. Materiały


Bądź zawsze świadomy materiałów, które nosisz, składników, które nakładasz na skórę, a także wpływu tych materiałów i składników na  ludzi, zwierzęta i środowisko.

Produkty w tej sekcji zawierają materiały przyjazne środowiskowi, które stanowią co najmniej 50% całej odzieży i są akredytowane przez niezależne standardy najlepszych praktyk, takie jak Global Organic Textile Standard, The Better Cotton Initiative, Global Recycled Standard, Tencel ™ , materiał o niskim wpływie na środowisko pozyskiwany w sposób zrównoważony z miazgi drzewnej oraz Ecovero ™, wiskoza pochodząca ze zrównoważonych źródeł, do tekstyliów, a także Forest Stewardship Council lub Program for Environmental Forest Certification dla drewna.

2. Uważanie ze składnikami

 Znajdź produkty kosmetyczne, które są wykonane z naturalnych i organicznych materiałów, ze składnikami pochodzącymi ze zrównoważonych źródeł, które są akredytowane zgodnie z międzynarodowymi standardami. W tej kategorii można również znaleźć produkty wolne od niektórych chemikaliów i konserwantów, takich jak parabeny i siarczany.
Produkty z certyfikatem COSMOS Organic i COSMOS Natural również nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają składników modyfikowanych genetycznie, parabenów, ftalanów, syntetycznych barwników, barwników ani substancji zapachowych. Certyfikat Cradle to Cradle ™ oznacza bardziej zrównoważony produkt dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zwróć także uwagę na olej palmowy wolny od oleju palmowego i odpowiedzialnie pozyskiwany olej palmowy i jego pochodne, zgodnie z certyfikatem RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) i Rainforest Alliance, które chronią przed wylesianiem, a także opcje MarineSafe SPF, które nie są szkodliwe ani szkodliwe dla raf koralowych.

3. Produkcja o niskiej emisji gazów cieplarnianych

Produkcja o niskim wpływie  gazów cieplarniach na środowisko gwarantuje, że podczas produkcji przestrzegane są wysokie standardy środowiskowe. Produkty, które spełniają te kryteria, obejmują produkty pochodzące z programów i certyfikatów, takich jak Oeko Tex, The Leather Working Group, Bluesign, UN Climate Compensated, a także z inicjatyw specyficznych dla marek, produkujących wyroby dzinsowe , która zmniejsza zużycie wody w dżinsach o ponad 90 procent.

4. Dobro zwierząt

Nasze serie wełniane prezentują markę i produkty certyfikowane jako wolne od jakichkolwiek testów na zwierzętach.

Zwróć także uwagę na certyfikowane produkty z wełny i puchu, które zapewniają przestrzeganie najlepszych praktyk w zakresie dobrostanu zwierząt na poziomie gospodarstwa, a także promują identyfikowalne i przyjazne dla środowiska łańcuchy dostaw.

Standardy, których należy szukać, obejmują  Woolmark dla wełny.

5. Wegańskie

Produkty wegańskie nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, a nasze produkty wegańskie posiadają certyfikaty Vegan Society, Vegan.org, PETA i uznanych na całym świecie programów.

6. Społeczność i Etyka

Produkty i marki, które wspierają sprawiedliwy handel i przestrzegają tych zasad, są niezwykle ważne dla rozwoju społeczności i większego ruchu na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Standardy i certyfikaty rozpatrywane w tej kategorii obejmują Fairtrade i Fairshare, które zapewniają lepsze wynagrodzenie i płace dla pracowników, a także Fair Wear, które promują przejrzystość i zaangażowanie w etyczne łańcuchy dostaw wśród swoich członków.

Zdajemy sobie również sprawę, że zrównoważony rozwój nie ogranicza się do jednego materiału lub procesu, ale wymaga również zaangażowania w poprawę wpływu w całej Twojej działalności na środowisko i społeczeństwo. W tym miejscu rozpoznajemy również marki spełniające najwyższe standardy weryfikacji zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój.

7. Zrównoważony Styl Życia

Zrównoważony styl życia powinien być łatwy, od zmniejszenia zależności od przedmiotów jednorazowego użytku, po zmniejszenie ilości odpadów. Ta kategoria obejmuje narzędzia i produkty potrzebne do tego.

Produkty w tej kategorii obejmują pojemniki wielokrotnego użytku, butelki do picia i produkty do ponownego napełniania. Możliwość ponownego napełnienia oznacza, że ​​możesz otrzymać uzupełnienie bez kupowania zupełnie nowego produktu. Na przykład świece wielokrotnego użytku, produkty kosmetyczne i perfumy. Zmniejszają one zasoby, odpady i są opłacalne.

8. Pochodzenie lokalne i Polskie

Od wspierania lokalnych talentów, po zmniejszony ślad węglowy produktów, które nie podróżowały daleko, zanim dotarły do ​​nas (lub do Ciebie), nasza kolekcja polskich produktów będzie inspirować bez kosztów dla ziemi.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce prywatności.