Moda zrównoważona

Co znaczy dla nas zrównoważona moda?

Jako nowocześni konsumenci stajemy się coraz bardziej świadomi tego, że wszystkie nasze wybory dotyczące żywności i stylu życia są zrównoważone i etyczne, ale co to oznacza, jeśli chodzi o kupowane przez nas produkty związane z modą, kosmetyką, żywnością i wyposażeniem wnętrz?

Kryteria zrównoważonego rozwoju, których używamy, spełniają co najmniej jedno z naszych ośmiu kryteriów dotyczących poszanowania ludzi, planety i zwierząt zgodnie z najlepszymi praktykami uznanymi na całym świecie.

Chociaż nie jesteśmy doskonali, zawsze będziemy uczciwi. Przejrzystość co do małych kroków, które podejmujemy w kierunku zrównoważonego rozwoju, jest naszą odpowiedzialnością wobec Ciebie i środowiska i każdego dnia staramy się osiągać lepsze wyniki.

Nasze kryteria

"BARDZIEJ EKOLOGICZNY" to zbiór produktów, które zostały starannie wybrane na podstawie kluczowych referencji, które mieszczą się w jednym lub kilku z naszych ośmiu kluczowych kryteriów. Współpracujemy z naszymi markami i partnerami koncesyjnymi, aby sprawdzić produkty pod kątem tych kryteriów.

Przeczytaj więcej o naszych kryteriach dotyczących zrównoważonej mody, urody, artykułów gospodarstwa domowego, żywności i nie tylko poniżej.


1. Materiały


Bądź zawsze świadomy materiałów, które nosisz, składników, które nakładasz na skórę, a także wpływu tych materiałów i składników na  ludzi, zwierzęta i środowisko.

Produkty w tej sekcji zawierają materiały przyjazne środowiskowi, które stanowią co najmniej 50% całej odzieży i są akredytowane przez niezależne standardy najlepszych praktyk, takie jak Global Organic Textile Standard, The Better Cotton Initiative, Global Recycled Standard, Tencel ™ , materiał o niskim wpływie na środowisko pozyskiwany w sposób zrównoważony z miazgi drzewnej oraz Ecovero ™, wiskoza pochodząca ze zrównoważonych źródeł, do tekstyliów, a także Forest Stewardship Council lub Program for Environmental Forest Certification dla drewna.

2. Uważanie ze składnikami

 Znajdź produkty kosmetyczne, które są wykonane z naturalnych i organicznych materiałów, ze składnikami pochodzącymi ze zrównoważonych źródeł, które są akredytowane zgodnie z międzynarodowymi standardami. W tej kategorii można również znaleźć produkty wolne od niektórych chemikaliów i konserwantów, takich jak parabeny i siarczany.
Produkty z certyfikatem COSMOS Organic i COSMOS Natural również nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają składników modyfikowanych genetycznie, parabenów, ftalanów, syntetycznych barwników, barwników ani substancji zapachowych. Certyfikat Cradle to Cradle ™ oznacza bardziej zrównoważony produkt dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zwróć także uwagę na olej palmowy wolny od oleju palmowego i odpowiedzialnie pozyskiwany olej palmowy i jego pochodne, zgodnie z certyfikatem RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) i Rainforest Alliance, które chronią przed wylesianiem, a także opcje MarineSafe SPF, które nie są szkodliwe ani szkodliwe dla raf koralowych.

3. Produkcja o niskiej emisji gazów cieplarnianych

Produkcja o niskim wpływie  gazów cieplarniach na środowisko gwarantuje, że podczas produkcji przestrzegane są wysokie standardy środowiskowe. Produkty, które spełniają te kryteria, obejmują produkty pochodzące z programów i certyfikatów, takich jak Oeko Tex, The Leather Working Group, Bluesign, UN Climate Compensated, a także z inicjatyw specyficznych dla marek, produkujących wyroby dzinsowe , która zmniejsza zużycie wody w dżinsach o ponad 90 procent.

4. Dobro zwierząt

Nasze serie wełniane prezentują markę i produkty certyfikowane jako wolne od jakichkolwiek testów na zwierzętach.

Zwróć także uwagę na certyfikowane produkty z wełny i puchu, które zapewniają przestrzeganie najlepszych praktyk w zakresie dobrostanu zwierząt na poziomie gospodarstwa, a także promują identyfikowalne i przyjazne dla środowiska łańcuchy dostaw.

Standardy, których należy szukać, obejmują  Woolmark dla wełny.

5. Wegańskie

Produkty wegańskie nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, a nasze produkty wegańskie posiadają certyfikaty Vegan Society, Vegan.org, PETA i uznanych na całym świecie programów.

6. Społeczność i Etyka

Produkty i marki, które wspierają sprawiedliwy handel i przestrzegają tych zasad, są niezwykle ważne dla rozwoju społeczności i większego ruchu na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Standardy i certyfikaty rozpatrywane w tej kategorii obejmują Fairtrade i Fairshare, które zapewniają lepsze wynagrodzenie i płace dla pracowników, a także Fair Wear, które promują przejrzystość i zaangażowanie w etyczne łańcuchy dostaw wśród swoich członków.

Zdajemy sobie również sprawę, że zrównoważony rozwój nie ogranicza się do jednego materiału lub procesu, ale wymaga również zaangażowania w poprawę wpływu w całej Twojej działalności na środowisko i społeczeństwo. W tym miejscu rozpoznajemy również marki spełniające najwyższe standardy weryfikacji zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój.

7. Zrównoważony Styl Życia

Zrównoważony styl życia powinien być łatwy, od zmniejszenia zależności od przedmiotów jednorazowego użytku, po zmniejszenie ilości odpadów. Ta kategoria obejmuje narzędzia i produkty potrzebne do tego.

Produkty w tej kategorii obejmują pojemniki wielokrotnego użytku, butelki do picia i produkty do ponownego napełniania. Możliwość ponownego napełnienia oznacza, że ​​możesz otrzymać uzupełnienie bez kupowania zupełnie nowego produktu. Na przykład świece wielokrotnego użytku, produkty kosmetyczne i perfumy. Zmniejszają one zasoby, odpady i są opłacalne.

8. Pochodzenie lokalne i Polskie

Od wspierania lokalnych talentów, po zmniejszony ślad węglowy produktów, które nie podróżowały daleko, zanim dotarły do ​​nas (lub do Ciebie), nasza kolekcja polskich produktów będzie inspirować bez kosztów dla ziemi.

Produkt dodany do ulubionych