Nowoczesne malarstwo abstrakcyjne 2023

Nowoczesne obrazy abstrakcyjne


Obrazy abstrakcyjne.

Czym jest obraz abstrakcyjny?

Obraz to dzieło plastyczne wykonane za pomocą farb, tuszu, czy pasteli, na desce, płótnie lub papierze. Przede wszystkim jest ściśle kojarzony ze sztuką nowoczesną i współczesną. Sztuka nieco różniła się od siebie w zależności od czasów, miała narzucone pewne ramy. Obecnie nie można zamknąć jej w jednolitych formułach. Wprowadzono wiele nowych rozwiązań, takich jak: collage, fotomontaż, instalacje, happening, videoinstalacje, performance, czy właśnie abstrakcja. Nie ma żadnych ograniczeń estetycznych, czy technicznych w wypowiedzi artystycznej. Obraz abstrakcyjny zatem to dzieło o nieograniczonych możliwościach. Nie musi przedstawiać niczego konkretnego, swobodnie operuje kolorem i formą. Może ukazywać zniekształconą rzeczywistość lub całkowicie odbiegać od świata widzialnego i nawiązywać do wyobrażeń o emocjach, stanach umysłu.

Jaka jest historia obrazów abstrakcyjnych?

Sztuka abstrakcyjna tak naprawdę istniała od początku. Można ją zaobserwować na paleolitycznych amuletach oraz prehistorycznych jaskiniach, np. Lascaux i Altamirz oraz w formie ornamentów. Wassily Kandinsky jest uważany za prekursora abstrakcjonizmu, dzięki stworzeniu pierwszego tego typu obrazu: „Akwarela abstrakcyjna”. W latach 1910-1920 ten rodzaj sztuki upowszechnił się na całą Europę. Abstrakcyjny oznacza: ogólny, oderwany, a w sztuce znaczy niepodobny do dzieł natury. Sztuka abstrakcyjna zatem nie przedstawia świata, takim jakim go znamy, wiele zależy od artysty. Znani przedstawiciele abstrakcjonizmu to : Paul Klee, Jackson Pollock, Mikołaj Wołkowycki. Abstrakcję można podzielić na geometryczną i niegeometryczną.

Dla kogo są obrazy abstrakcyjne?

Obrazy abstrakcyjne mogą być dla każdego! Obrazy abstrakcyjne mogą poruszać wiele tematów, być bardziej lub mniej oderwane od rzeczywistości. Niekiedy przedstawiają delikatnie zniekształconą sytuację, innym razem ukazują próbę wyobrażenia tego, co nienamacalne. W naszej ofercie można znaleźć prace, które można powiesić w wielu rodzajach pomieszczeń. To nie prawda, że obrazy abstrakcyjne nadają się jedynie do nowoczesnych wnętrz, sprawdzą się również w przestrzeniach w stylu lat 60, Art Deco, czy minimalistycznego modernizmu, ale nie tylko. To dzieła bardzo zróżnicowane kolorystyką, wielkością, geometryczne bądź nie, o różnych stopniach odrealnienia. Będą stanowiły świetny element dekoracyjny zarówno w bardziej stonowanych jak i wyrazistych wnętrzach.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnymi dziełami, polskich jak i zagranicznych artystów, które mogą stanowić wspaniałą dekorację, niebanalny pomysł na prezent czy dobrą inwestycję. Mamy szeroki wachlarz produktów abstrakcyjnych w różnym wydaniu. Można u nas znaleźć dobrej jakości prace o różnorodnej kolorystyce, tworzone z pasją i sercem. Stawiamy na oryginalność i nieszablonowość. W prezentowanych przez nas dziełach można zauważyć oddanie, z jakim były tworzone i wiele emocji. Nasza szeroka oferta sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie. Osoby, które nie mają doświadczenia w zakupie dzieł sztuki, zachęcamy do zadawania nam pytań, a my chętnie udzielimy odpowiedzi i pomożemy.

Produkt dodany do ulubionych